Contra -Urvaste süda

Wednesday, April 29, 2009

KSG-s esitatud tekstidest

Kirjutasin alguses kommentaariumisse, siis otsustasin päris uue postituse teha. Oli ettepanek tutvustada tekste, mida me esitasime ja mis võisid probleeme tekitada.

minu poolt olid ilmselt kohatumad tekstid kevadelaulust

posti otsa ronind Arnold lõikab oksi
mis on langenud elektriliinile
allpool poisirüblik näitab paljast noksi
mille ots on külmast tuulest sinine

ja kas tõesti ka see

kevadel on hinges soe ja mõnus tunne
lumeväljad taandund väikseks jäätiseks
robert korjab väljasuland koerajunne
potilillele neid paneb väetiseks

tegin ka kohapeal kaveri laulust Mats alati on tubli mees, et oleks saksateemaline laul
see oli vast umbes nii

Mats eri kurat ülbe mees
ei kuuletuda taha
ei kummarda ta saksa ees
ei võta pükse maha

Kas sina tõbras parunit
ei enam tunda taha
või on sul munad püksi sees
et püks ei votap maha

Ühest küljest see viimane tekst küll natuke labane on, aga teisest küljest - selle teise salmi tegin ma just kuskil neljandas-viiendas klassis

Nagu ka salmi
siis kõlas kaunis lauluviis
ja püksid võeti maha
ja murueide vittu siis
sai eesti rahvas näha

seda ma siiski koolides ei loe, kui siis ainult väiksemale grupile kõrva sisse

pean ikka piiri, suvaliselt roppusi ei lahmi, muide samamoodi käib ka täiskasvanute seltskonnas tavaliselt

ajah - põhiliseks kaalukeeleks, mis lp (ehk kauamängivaid:) pedagooge ärritas, oli vist siiski Veiko luuletus Haridusreform jätkub

fragmente sellest

lasteaias kasvatajaks
oli onu Kalju
armastas ta väga lapsi
isegi vist liiga palju

pisimagi pahateo eest
lapsel püksid maha ajas
ja siis kostis mõnuohkeid
meie lasteaiamajas

pisipoisikeste nokut
katsuma ta oli käbe
samamoodi meeldis talle
tüdrukute paljas häbe

Labels: , ,

37 Comments:

 • Noh, neljandas klassis neid on ilmselt vähe kelle aju "Haridusreformi" teravusele õieti reageerib. Esimesed aga ongi ju lasteluuletused rohkem.

  By Blogger Sartorius, at 11:55 PM  

 • No ega neid luuletusi ei peaks koolis lugema küll.

  By Anonymous Anonymous, at 3:27 AM  

 • Kindlasti ei tohiks selliseid luuletusi koolis lugeda. Koolid võitlevad meeleheitlikult labasuste, vandumise ja ropendamisega, ka gümnaasiumiõpilased ei pruugi veel teha vahet labasustel kui "sidesõnadel" ja luules kasutatud iroonial.
  Muide, taolisi "luuletusi" nagu seesama murueidest koostavad meie viiendikud ka päris usinalt, ei tahaks uskuda, et neist kõigist luuletajad tulevad.

  By Anonymous Anonymous, at 3:48 AM  

 • Gümnaasium teeb väga hästi vahet (vahest pareminigi kui aastaid pedagoogi ametit pidanud vanem proua) - ja kui vahet ei tee, ei peaks ta ka gümnaasiumis olema, siis ikka midagi mõtlemises väga vajaka. Viimasena lisatud luuletus tundub mulle pisut kohatu koolis esitamiseks aga ülejäänu on normaalne.

  By Anonymous Anonymous, at 4:24 AM  

 • Ma oma lapsi kindlasti Kardioru Saksa Gümnaasiumisse õppima ei pane/vii. Saavad veel haige maailmavaate endale külge. Sõnad noku ja junn on ropud? No mida veel!

  By Anonymous Anonymous, at 4:25 AM  

 • contra käis ka meie koolis kunagi oma luuletusi lugemas, mõne puhul ka õpetajad vaatasid imelikult aga kõik teevad luulel ja niisma ropul vahet.Lase aga edasi. Tubli.

  By Blogger NO1., at 4:38 AM  

 • " pisipoisikeste nokut
  katsuma ta oli käbe
  samamoodi meeldis talle
  tüdrukute paljas häbe "

  No see pole vast tõesti koolis ettelugemiseks sobilik.

  By Anonymous Anonymous, at 4:40 AM  

 • Kui kiiresti ette loeks, ei seoks väiksed midagi ära. Aga no selline luule neid küll ei riku! Tulevad koridoris vastu ja karjuvad veel hullemaid asju tavaliselt..
  Täna välditi selle sündmuse mainimist :D Öeldi, et kultuurinädala kaks esimest väeva olid imetoredad.. siis oli vaikus.

  By Blogger Haana, at 4:42 AM  

 • tervist, mind imponeeris see postitus väga ja mõtlesin, et kas te ka meie väiksesse kooli (Maardusse) oleksite nõus tulema, raha mudugi pakkuda ei ole aga noh,(tegelikult peaks sellel teemal huvijuhiga rääkima), koolielu on meil hingemattvalt igav ja publikut oleks küll ma arvan.

  By Anonymous Anonymous, at 4:44 AM  

 • aga tõepoolest, miks sellist asja koolis esitada? natuke nagu labane küll. ma lootsin mingit suuremat loomingut eest leida, et noh..oleks selline iva või mõte ka sees, aga need lihtsalt on labased riimuvad salmid.
  seekord olen siiski õpetajate poolt ja sellist asja küll koolis lugema ei peaks.

  By Anonymous brit, at 4:48 AM  

 • minumeelest tõsiselt humoorikas ja ei tasu lapsi alahinnata- teevad huumoril ja realismil paremini vahet kui me täiskasvanud võibolla arvame.

  By Anonymous Anonymous, at 4:55 AM  

 • "pisipoisikeste nokut
  katsuma ta oli käbe
  samamoodi meeldis talle
  tüdrukute paljas häbe"

  Sellist asja ei sobi tõesti õpetajatele ja direktoritele lugeda.

  By Anonymous Anonymous, at 4:57 AM  

 • @contra - kas sa lugesid neid lullasid selles saalis mille välisküljel on juba mitu aastat suurelt kirjas "REIDIAABITS SUX"?

  KSG lapsevanemana loodan, et haridusreformist kõnelev lulla andis pedagoogidele sobiva võimaluse viia järgmises klassijuhatajatunnis läbi pisike reform ja rääkida noortele neid varitsevatest ohtudest (netis ja in-real-life)

  By Blogger petskratt, at 5:00 AM  

 • This comment has been removed by the author.

  By Blogger Andres!, at 5:02 AM  

 • ise enesest on need muhedad luuletused.. aga kooli need ei sobi..

  By Anonymous Anonymous, at 5:29 AM  

 • Pole paha. Selline ja muud sorti luule käib omalgi peast läbi, aga pole lihtsalt olnud julgust miskit välja öelda (vahel ainult enda jaoks kirja panna). Teeb lihtsalt tuju heaks või leevendab muret või aitab tigedust maandada või ...
  Edu!

  By Anonymous KK, at 5:31 AM  

 • Päris rõve küll.

  By Anonymous Anonymous, at 5:43 AM  

 • sa oled tore mees ja hea luule, kuid ära palun sellist "erilist" viimast juppi koolides nüüd küll loe, selleks teised kohad

  By Anonymous Anonymous, at 6:02 AM  

 • Sõna "vitt" on labane. Muu on ok. "Vitt" on labane eelkõige seepärast, et ta on halvustava maiguga. Naisi alandav nö ;)

  By Anonymous Anonymous, at 6:17 AM  

 • Kool on koht, kus lastele tuleb elu õpetada. Vitt ja sux ja noks on lastel selged ka enne neljandat klassi. "minu ajal" 80datel vähemalt oli ja ma arvan, et nüüd isegi enam. Info kinni hoidmine ei ole see mis peab koolis toimuma. Ei ole teemat mida ei või koolis lahata. Kui on midagi lisada, siis peale luuletuste lugemist võib korraldada arutelu, et mida härrad ropud poeedid siis meile õpetasid, aga kindlasti on vale öelda, et see või teine asi ei sobi kooli. Noks ei sobi restorani ja seda peabki just kool selle sõna kohta õpetama.

  By Anonymous Anonymous, at 6:27 AM  

 • no ma arvan kah, et ega need laulud kooli ei sobi. oleneb muidugi ka millisele vanusegrupile neid esitati. ropi alatooniga on nad kindalt.

  By Blogger Keevitaja, at 6:35 AM  

 • Jah, Konnula, koht selliste "jullade" jaoks oli vale. Kui ise seda ei taibanud, siis pidi tõesti keegi teine reageerima (antud juhul pedagoogid). Neid "Pets&Korsten" tüüpi laulukesi võib joriseda kusagil muus seltskonnas. Koolis aga kõlab see labaselt. Häbene..

  By Anonymous Anonymous, at 7:50 AM  

 • selleks, et öelda asja kohta roppus, peaks tõesti enne ära defineerima, misasi on roppus?

  kui üks kolmeaastane lasteaialaps ütleb teisele: "ma kakan sulle pähe ja pissin ka nokust!" siis kas see on roppus? :) lasteaias hakkavad neile sellised asjad ja sõnad ikka väga külge :)
  aga kui sarnast teksti pikkida luule

  sisse ning esitada. kas see on siis rohkem roppus?

  njah, mina ei tea mis seal vahe on, aga mingi neljanda klassi omad ropendavad omavahel veits räigemini, kui need luuletused. lisaks, seda pedofiili luuletust peaks lastele eriti aeglaselt ette lugema, sest lapsed peaks aru saama ja vältima selliseid tegelasi...

  kuulge vati sees ei saa ju ka lapsi kasvatada, või mis?

  By Anonymous Anonymous, at 7:54 AM  

 • kus kohas on siin luule, selgitage mulle??? Contra sa oled ikka üts aige veli.

  By Blogger BarutoFan, at 8:47 AM  

 • kas ütlus: "pese munni" on roppus või hügieen?

  ah, lugege kaunist - http://aapoilves.blogspot.com/2009/04/kadrioru-sucksa-gumnaasiumile-moeldes.html

  By Blogger ilves@metsas.ee, at 9:02 AM  

 • Kui ma veel noor olin, siis iga külapoe taga mõni joodik jorises selliseid nilbevõitu vemmalvärsse, aga siis oli inimestel vist sedavõrd rohkem oidu, et kellelgi ei tulnud pähe seda luuleks nimetada, trükis avaldada ja koolilastele etelda.

  By Anonymous Anonymous, at 9:13 AM  

 • Contra. Pask on pask. Need on ju kõige viletsamad riimikõlksutused, mida 7.kl. poisidki õllepudeli taga suudavad valmis vorpida.
  Kus siin luule on?

  By Blogger Unknown, at 11:55 AM  

 • Minu meelest pole juhtunus süüdi mitte luuletajad, vaid see pedagoog, kes tõi gümnasistide vabatahtlikule luuleüritusele ilma ette hoiatamata 4. klassi õpilased. Kas siis ei ole tõesti nii palju oidu peas, et ei saa aru - korraga ei saa esineda 11-aastastele ja 18-aastastele! Ja siis on ühtäkki - ropp! lapsi pilastatakse!

  Aga sündmust, millest ei räägita, mäletatakse rohkem. Igatahes sai KSG õpetajaskond nüüd aru, mis on luule. Et see ei ole mingi sulnis bettialverlik vullvullvull, mille saatel on hea uinuda, vaid võib ka olla terav ja ründav.

  Aga ah, kes jõuaks kõigile neile harrashingedele selgitada, et ainus viis luulet kirjutada ei ole õhata ja ohata ja kauneid riime põimiskella.

  Võimalik, et 4. klassi õpikus nüüd enam Contra lugemispala ei käsitleta. Muide, 6. klassi õpikus on ka üks Veiko Märka luuletus sees.

  Ja vaatame ka asja helgeimat poolt: skandaal tõi-lõi kogu KSG teadvusse järsku nimed Contra ja Märka. Usutavasti küsitakse nende teoseid kooli raamatukogust veel tükil ajal!

  By Blogger wr, at 11:55 AM  

 • Sellised koomilised luuletused just köidavad noori luulet lugema.

  By Anonymous Anonymous, at 11:55 AM  

 • Lembit ja kõik teised targutajad. Tehke enne 5 sellist luuletust valmis ja näidake ette. Siis vaatame edasi. Aga enne - möla maha.

  By Blogger wr, at 11:56 AM  

 • saan kah ühe kommi anda: Kardan, et need Kadrisaksnikud olid mõne erakonnamanu, kui saksi siunata, siis ilmub alati välla keegi, kes kaitseb linnasaksu ja muid seesuguseid pudulojuseid.

  Mida muudaks nende keelamine? Tegu on ju lustlike ning harivate lulladega, küll natuke mustema noodiga ütelduna, kuid siiski. Tänapäeval sammub meie maale politseiriik ja tsensuur. Luuletustes peab hakkama olema korrapärane riim ja hipid ja muud pikajuukselised rasseeritakse.

  Herr Konnula, vanad need tibinad olla võisid? 50+? Ahjah, minupoolt mõlemad pöidlad õhku, jätka samas vaimus!

  Milko

  By Blogger MK, at 12:16 PM  

 • @Kärp - tädid on 40-50 vanused..

  By Blogger Haana, at 1:21 PM  

 • kas seda ruitlase lühivärssi võib koolis lugeda (pakun, et väga paljudel inimestel on samasugune probleem)?

  ma ei suuda
  andestada
  oma vanematele
  et neil oli
  mind tehes
  mõnus!

  By Blogger ilves@metsas.ee, at 1:28 PM  

 • Aapo, kas sa saaksid meile meelde tuletada selle luuletuse, mis on tegelikult ainuisikuliselt süüdi selles, et Veiko Märka enam kooli esinema ei sobi, sest on liiga ropp.

  By Blogger konnula contra, at 1:48 PM  

 • just hiljuti ühes koolis arutasid õpetajad pärast, et kui paljud õpilased võisid aru saada minu lauluridadest:
  ai neid mõnuaineid ai neid mõnuained
  Undergi ei sallinud kaaluvaid ja kaineid

  et tüdrukud võib-olla said, sest nemad loevad Underit, poistel lubatakse lugeda kedagi muud

  "Ekstaas" oli ilmselt omas ajas väga ropp, siivutu ja kombelõtvusele kutsuv. Aga tänapäeva kontekstis lausa kohustuslik kooliluuletus.

  Üks luuletus veel:
  Ma ütlen armastus see pole vale
  kui tahad kuulda tule lähemale
  kui tahad tajuda siis roni päris otsa
  ja ära liiga vara alla potsa

  By Blogger konnula contra, at 1:56 PM  

 • @contra - kõige selle juures mõtlen mina hoopis oma kooliaastatele mil üks suuremaid jamasid oli venekeele tunnis ausalt ja oma äranägemisest lähtuvalt vastata küsimusele "mida luuletaja sellega öelda tahtis". siiamaani olen kindel, et ma olin tõele lähemal kui õpetaja või õpik :-P

  mis muud kui "võpim, staraja podrushka"... volbri terviseks... ouch, a "gde ze krushka?" blin... jälle zabiizdeli... no ei tule riim välja täna

  By Blogger petskratt, at 2:07 PM  

 • Underit süüdistati ka omal ajal pornograafias, tänapäeval ei näe tema luuletustes pornot enam keegi. Mõnekümne aasta pärast Contrat lugedes ei saa samuti enam arugi, et tegemist oleks roppuste või nilbustega. Mis seal ikka öelda - kunstnikud on ajast ees.

  By Anonymous Anonymous, at 9:40 AM  

Post a Comment

<< Home